גן החיות של פאפוס

גן החיות של פאפוס

עזרה בתכנון מסלול טיול לקפריסין? השאירו פרטים

גן החיות ממוקם להפליא למרגלות הגבעות הקפריסאיות ממש ליד הכביש הראשי מצפון לפאפוס. גן החיות של פאפוס אינו ממוקם בדיוק בעיר פאפוס אלא קרוב יותר לעירייה קטנה בהרבה, Peyia, מצפון לפאפוס. ניתן למצוא את גן החיות על החוף הקפריסאי כ -15 ק"מ צפונית לפאפוס.

פארק הציפורים והחיות נוצר במקור כדי לאכלס את אוסף הציפורים הגדול של מייסדו, מר כריסטוס כריסטופורו. תחילה רק לשימוש פרטי, הוא החליט לפתוח את הפארק לציבור, כדי שיוכלו ליהנות גם מהפאר של אוסף הציפורים הזה, כיום השלישי בגודלו באירופה. אחת ממטרותיו של כריסטופורו הייתה לחנך את הקהילה המקומית על החשיבות של שימור חיי בעלי חיים. הפארק לקח 3 שנים להשלמתו והוא נפתח לבסוף לציבור בספטמבר 2003

הדרך המובילה לכניסה מתפתלת לאורך מטעי בננות, כך שאתם נכנסים למקום עם אווירה הנכונה לצפייה בחיות אקזוטיות. אחרי שתעברו את מטעי הבננות , תראו את המבנה הקטן המכיל את משרד הכרטיסים, המנהלה וחנות המזכרות , הכניסה לגן חיות די חדשה והשירותים הניתנים מתרחבים ומתפתחים במרוצת השנים. ממקומות מסוימים בגן החיות תוכלו אפילו לראות נוף יפה לים התיכון. העיצוב הכולל של גן החיות עם שבילים רחבים וחלקים , לפני שאתם מגיעים לשטח התערוכות, יוצר אווירה של פארק טבע, אתם יכולים למצוא כרי דשא ולערוך פיקניק.

לגן החיות יש אוסף עצום מרשים של יונים ופסיטאינים (או תוכים), כמו מקאו, אמזונות, קקדו, תוכיים, קונור ורוזלה. השביל המיוחד לאורך אוסף התוכיים של גן החיות מציע מינים ותת-מינים רבים של ציפורים פעילות וצבעוניות אלו. במיוחד הרוזלות האוסטרליות והקונוריות הדרום אמריקאיות מציגות מגוון יפה של צבעים.

הרבה מהציפורים נראות רגועות ושלוות לגמרי. עם זאת, ניתן לזהות את הסימנים לתוקפנות. במיוחד, המקאו הרסו חלקים ממבני לוח העץ עם מקורם החזק. לכל הציפורים יש מבנה דומה, קשה להבדיל בינהן. מדובר בכלובי רשת תיל הבנויים על תשתית מבטון. בפינה עליונה אחת יש לוחות צד מעץ וגג גלי, המספקים הגנה מפני רוח, גשם ושמש. היתרון של הבנייה האחידה והתצוגה המיושנת למדי של אוסף הציפורים הוא בכך שהיא לא מסיחה את דעת האנשים ממה שהם באים לראות: הציפורים עמנן. עם זאת, הציפורים אינן מהוות בית גידול טבעי לרוב העופות, מבחינת היעדר עלווה ואפשרות לבטא התנהגות טבעית כמעוף ומחפשי מזון.למי שאוהב ציפורים, יהיה קצת  מאוכזב מאופן החזקתן.

בריכת הברווזים היפה מוסיפה למקום, זהו לב ליבו של גן החיות עם כמה בריכות קטנות מחוברות, כמה מפלים קטנים, עצי ערבה ומדשאות ירוקות. זהו מתחם עם ברבורים שחורים וכמה מינים של ברווזים ואווזים, ילדים ישמחו להאכיל אותם, אם כי היו ממושמעים לשלטים, תנו להם לחם, אך לא חטיפים.

מתחמי קופים של פאפוס הוא ללא ספק אטרקציה מרכזית בהרבה גני חיות וגם כאן. גם כאן עיצוב המתחמים פשוט וקטן מדיי. חמשת מיני הקופים (מנדריל, קוף Vervet, מקוק ברברי, מיילל שחור ומקוק אוכל סרטנים) נשמרים בדיוק באותו סוג מתחם. חמישה ברצף, עם אותו עיצוב ואותו סוג של העשרה. זה  לא מתקרב אפילו לתנאי הטבע הטבעיים של בית הגידול של מייללים שחורים שהוא בעיקר יער גשם דרום אמריקאי, והמקוקים של ברברי  נראים דיי משועממים.

האוסף מורכב מהרבה בעלי חיים שנחשבים לסכנת הכחדה, זה יכול להיחשב כלא הולם כאשר לוקחים בחשבון שהפילוסופיה המודרנית של גן החיות מתמקדת בארבע מטרות: שימור, חינוך, מחקר ונופש. במיוחד, פילוסופיית השימור חסרה במקרה זה.

ניהול גן החיות מתייחס למשימה החינוכית שלהם ברצינות, מכיוון שרוב השלטים ליד המתחמים מספקים מידע מפורט על מצב השימור של בעלי החיים , בית הגידול והמקור הגיאוגרפי של בעלי החיים. זה מאפשר למבקרים להיות מודעים ​​לבעלי החיים המוצגים. אף על פי כן, לפעמים בעלי החיים מקובצים בצורה מוזרה, שבאמצעותה הערך החינוכי הולך לאיבוד עבור המבקר , לדוגמה, ישנם מספר מתחמים עם הצבי של תומסון, אחד מהם נמצא ליד המסעדה בה הם שוכנים יחד עם צבי הציר, סוג אחר מאיזור אחר, שמו אותו עם אחד ממוצגי המינים המעורבים הבודדים, שילוב מוזר מכיוון שהצבי תומסון מגיעים מאפריקה ואיילי הציר מאסיה.

בגן החיות תוכלו לראות יען ואז המתחם הסמוך מכיל את הלאמה, ואחריו זברה וג'ירפה. וקצת בהמשך השביל המבקר יכול למצוא את הפיל, הנמר והאריה , כולם קרובים זה לזה. תראו גם את הטווסים שמסתובבים חופשי ועולים במספרם על הרבה מינים אחרים.

מתחם פילים והאריות של פאפוס

גן החיות עדיין מתרחב ונותן מענה לבקשת המבקרים לרכוש בעלי חיים מסוימים. יש מתחם פילים בפיתוח, מתחם הנמר הבנגלי החדש החל לאכלס את  את הנמרים בשנים האחרונות ושני גורי אריה לבן ( Panthera leo krugeri ) בני 7 חודשים מדרום אפריקה הגיעו גם הם. התערוכה של הפיל נראית לא מספיקה לאכלס יצור כל כך גדול, רק שנראה שהגדר החיצונית אינה מסוגלת ליצור מחסום טוב כדי לבלום פיל ולמנוע ממנו לפרוץ החוצה.

בהשוואה למתחם האריות, מתחם הנמר קטן למדי, עם כמה מקומות ייעודיים למנוחה של בעלי החיים. הנמר/ים נאלצים להסתדר בלי בריכה ובתקווה יסתגלו לגדרות רשת התיל מסביב. כאשר חוסר הפרטיות המוחלט עלול לפגוע בהתנהגותם הטבעית.

במתחם האריות והנמר יש עמדות תצפית ברמה גבוהה, והסלעים מיועדים שהחיות ישכבו עליהם , מיקמו תצפית גבוהה כדי שתוכלו להציץ פנימה ולראות את הדינמיקה המעניינת.  נראה שאין מקלטים או מקומות אחרים להסתתר מהציבור בשני מתחמי החתולים הגדולים. למרות שזה לא נראה הכרחי עבור גורי האריות, שכן הם מחפשים מגע עם הקהל – מתקרבים לגדר רשת התיל ברגע שאנשים מופיעים מול המתחם שלהם. 

גורי האריות, שהגיעו מדרום אפריקה, שייכים למוטציית צבע נדירה של תת-המין קרוגר של האריה ( Panthera leo krugeri ). האריות הלבנים הללו הונצחו על ידי רבייה סלקטיבית בגני חיות ברחבי העולם, הכוללת גידול תוך הכלה שסיפקו להם בני אדם. לפיכך, החיות פגיעות לדיכאון בהתרבות (פגמים גנטיים, פוריות מופחתת ופגמים פיזיים) אם כי הדבר טרם תועד באריות לבנים בגני חיות כפי שהיה בנמרים לבנים. למען האמת, אריות לבנים אינם עדיין תת-מין נפרד, ואינם מופיעים ברשימת החיות בסכנה. לכן, החזקת אריות לבנים בשבי אינה תורמת למאמצי השימור להקל על גורלם של אריות בסכנת הכחדה בטבע. יתר על כן, מבקרים מסוימים טוענים שאין להכניס אריות לבנים לטבע בגלל ההתרבות שהתרחשה בגני חיות ומחנות רבייה. 

הצגת אריות לבנים בגן החיות של פאפוס מעוררת  שאלות לגבי כוונתו ורצינותו של גן החיות להגביר את מאמצי השימור שלהם. הם עדיין לא מחזיקים מינים רבים בסכנת הכחדה ולכן יש להם תרומה מינורית לשימור מבחינת שימור גנטי. החזקת תת-מין שנויה במחלוקת. אך המטרה היא למשוך כמה שיותר מבקרים, לכן הם החליטו לפנות למשל לאריות לבנים במקום לאריות אסיה. 

איך התחיל גן החיות להתפתח?

הפרויקט התחיל עם אהבתו של מר כריסטוס כריסטופורו לציפורים וחיות בר. במקור גן החיות היה אמור לשמשולאחסן את אוסף הציפורים העצום של מר כריסטופורו, אבל הוא החליט לפתוח את גן החיות לציבור, כדי שגם הם ייהנו מהפאר של האוסף שלו וזה יהיה גם גן חיות ייחודי בקפריסין.

מטרתו הנוספת של מר כריסטופורו הייתה לחנך את הקהילה המקומית על חשיבות הטיפול והשימור של כל חיות הבר. בניית גן החיות ארכה כ-3 שנים והוא נפתח לבסוף לקהל הרחב בספטמבר 2003.

גן החיות של פאפוס היה גן החיות הראשון שהוקם והמורשה הגדול ביותר בקפריסין, והוא שוכן בסביבה טבעית שופעת ובתולית של יותר מ-100,000 מ"ר. זה כיום אחד מאתרי התיירות המובילים באי, בעיקר עבור חובבי בעלי חיים וטבע ובעבור משפחות עם ילדים המחפשים פעילות מהנה , כדי להעסיק את הילדים וילדים אוהבים גני חיות, גני חיות תורמים להתפתחותם וזאת פעילות מסקרנת, מהנה ומרגיעה עבורם. 

כיום גן החיות של פאפוס מכיל מגוון רחב של ציפורים ובעלי חיים מכל פינה בכדור הארץ. אוסף התוכים והנחשים הארסיים הוא מהגדולים באירופה!

גן החיות של פאפוס מציע חווית חיות בר נהדרת והם ממוקמים רק כמה דקות מפאפוס. מומלץ לעבור בין כל התאים, לפגוש את כל התושבים: ג'ירפות, קופים, סוריקטות, תנין, קנגורו, וולבי לבקנים, מופלון, אריות לבנים, נמרים ועוד רבים.

המקאו הצבעוניים והינשופים החכמים מומלצים גם הם לביקור. הם ידהימו אתכם עם הטריקים החכמים והמשעשעים שלהם שהם מבצעים כל יום באמפיתיאטרון במסגרת מופע העופות שילדים אוהבים ונהנים במיוחד לראות.

לבלות יום מושלם מוקף בצלילים ובצבעים הקסומים של הטבע יכול להיות נהדר עבורכם ועבור הילדים שלכם שמאסו לשכב על החוף ביום קיץ חם. העשירו את החושים שלכם בסביבה היפה הזו של אגמים, בריכות וגנים.

שאלות נפוצות על גן החיות של פאפוס

גן החיות של פאפוס הוקם מתוך מחויבות לטיפול בבעלי חיים ויוצר חוויות המחברות אנשים עם חיות בר ומעוררות אחריות אישית לשימור עולם הטבע.

נגיש לכל,  גן החיות של פאפוס פתוח 365 ימים בשנה.

גן החיות של פאפוס, שנפתח בשנת 2003, מחוץ לפאפוס (או פאפוס), קפריסין.

 הוא מרכז רחב ידיים בשטח של 25 דונם לשימור חיות בר. 

תוכלו לבלות כאן יום ולראות בעלי חיים מרחבי העולם, מג'ירפות ולמורים ועד עטלפים ומנטרי מים. גן החיות ידוע במיוחד באוסף הציפורים הנרחב שלו.

גן החיות של פאפוס מגדל ומשחרר מינים אנדמיים בסכנת הכחדה ומאכלס גם מגוון רחב של בעלי חיים. בקרו  את האריות של הפארק, תאכילו את הג'ירפות, תוכלו  לצפות בעופות דורסים בפעולה במופע וללמוד על אקולוגיה מאנשי צוות גן החיות. גן החיות מציע גם שני מוזיאונים באתר, האחד מוקדש להיסטוריה של הטבע, והשני לאמנות וקרמיקה קפריסאית.

האורחים יכולים לקנות כרטיסים באתר או להזמין מראש חבילות כרטיס ותחבורה הכוללות הסעות מהעיר פאפוס.

Xylomantrou Street Agiou Georgiou Peyia Paphos CY, Paphos, 8560

גן החיות של פאפוס הוא יעד נהדר למשפחות עם ילדים בכל הגילאים.המתקנים באתר כוללים מסעדה, מזנון חטיפים, קיוסק גלידה, כספומט וחנות מתנות.

גן החיות ידידותי לכיסא גלגלים ועגלות, וכיסאות גלגלים זמינים להשכרה.

שימו לב שיש לבצע הזמנות לאוטובוס ההסעות מפאפוס 24 שעות מראש.גן החיות של פאפוס נמצא במרחק של כחצי שעה נסיעה מצפון לעיר פאפוס. יש הרבה חניה חינם באתר, וגן החיות יכול להתקשר למוניות בשם האורחים ללא מכוניות. בעונות עמוסות, גן החיות מפעיל גם שירות הסעות שעוצר ליד בתי המלון הגדולים, יש צורך בהזמנות מראש.

גן החיות פתוח 365 ימים בשנה, והשעות משתנות בהתאם לעונתיות. במהלך הקיץ, תרצו לבקר דבר ראשון בבוקר כדי להימנע מהמונים וליהנות מהפארק לפני שהטמפרטורה תעלה.

קפריסין מציעה הרבה כיף משפחתי, מאתרי נופש עם בריכות ומגלשות ידידותיות לילדים ועד להרפתקאות חינוכיות. הקדישו בוקר ללמידה על חיי הים המקומיים בתחנת שימור הצבים של מפרץ לארה או באקווריום האוקיינוס ​​של פרוטאראס, ואז לכו למוזיאון המוטורי ההיסטורי והקלאסי של קפריסין, או השתחררו והשתכשכו בפארק המים Fasouri Watermania של לימסול או ב-WaterWorld באיה נאפה.

פארק הציפורים והחיות נוצר במקור כדי לאכלס את אוסף הציפורים הגדול של מייסדו, מר כריסטוס כריסטופורו. תחילה רק לשימוש פרטי, הוא החליט לפתוח את הפארק לציבור, כדי שיוכלו ליהנות גם מהפאר של אוסף הציפורים הזה, כיום השלישי בגודלו באירופה. אחת ממטרותיו של כריסטופורו הייתה לחנך את הקהילה המקומית על החשיבות של שימור חיי בעלי חיים. הפארק לקח 3 שנים להשלמתו והוא נפתח לבסוף לציבור בספטמבר 2003 .

מכיוון שכריסטופורו מחויב לחינוך הוא כל הזמן משדרג ומוסיף תכונות חדשות לפארק, כמו האמפיתיאטרון שנפתח ב -2004 ויכיל 350 אורחים. מטרתו העיקרית של האמפיתיאטרון היא לקיים הרצאות חינוכיות על חיות הבר השונות השמורות בפארק וכן להציג סרטי תעודה של חיות בר.

אוסף החיות האקזוטיות של גן החיות גדל במהלך השנים האחרונות וכולל כיום – מלבד ציפורים – זברה, ג'ירפות, צביונים וכמה מיני פרימטים. גן החיות עדיין מתרחב, עם מתחם חדש עבור אריות לבנים, שהגיע ב -27 ביולי 2011 , מתחם עבור נמרים בנגליים ואחד עבור פילים, שני המינים הגיעו גם ב -2011 .

גן החיות של פאפוס אינו ממוקם בעיר פאפוס אלא קרוב יותר לעירייה קטנה בהרבה, Peyia, מצפון לפאפוס. ניתן למצוא את גן החיות על החוף הקפריסאי כ -15 ק"מ צפונית לפאפוס.

מפאפוס יש שירות אוטובוס אל Coral Bay (אוטובוס מס' 615 ), שמתחבר לאוטובוס מס ' 616 (A או B, אך ל-B יש עקיפה) לאגיוס גאורגיוס פגיאס. אתה צריך לצאת בתחנת האוטובוס Ag Georgios Pegeias 7 . לאחר מכן הליכה נוספת של כקילומטר אחד בעלייה עד לכניסה לגן החיות. שירות האוטובוסים בין קורל ביי לאגיוס גאורגיוס פגיאס אינו בתדירות גבוהה במיוחד. זמן הנסיעה הכולל מפאפוס לתחנת האוטובוס Ag Georgios Pegeias 7 הוא כ -70 דקות. אם אינך מבוסס באזור פאפוס, התחבורה הציבורית היא כנראה לא הבחירה הראשונה שלך. 

זה תלוי איפה אתה שוהה באי, אבל אם בית המלון שלך לא נמצא בטווח של 15 ק"מ מגן החיות,  אם אתה בכושר מאוד טוב ואתה באמת רוצה לראות את גן החיות כשאתה נוסע באופניים, אז זאת בהחלט אפשרות לרוכבים מנוסים.

רכב שכור הוא תמיד  אמצעי התחבורה הנוח ביותר בקפריסין כדי לבקר בגן החיות של פאפוס ,בלימסול או בכלל בכל רחבי קפריסין. הנהיגה בקפריסין די רגועה כל עוד אתה זוכר שאתה צריך להישאר בצד שמאל של הכביש, מה שעלול להיות קשה לפעמים באזורים מרוחקים, כאשר אתה לא רגיל לנהוג בצד שמאל.כמובן שאתה תמיד יכול להחליט לקחת מונית, אבל אתה יותר גמיש עם 'מכונית משלך', אלא אם כן נקודת המוצא שלך קרובה לפאפוס, מונית תהיה יקרה יותר מרכב שכור.

לחזור למשהו ספציפי?